Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dobór rozmiaru dyszy

2023-01-04

Rozmiar dyszy ciśnieniowej jest określany przez średnicę otworu w dyszy, która ma wpływ na wielkość strumienia wody wytwarzanego przez dyszę. Im większa jest średnica otworu, tym większy jest strumień wody.

Aby dobrać odpowiedni rozmiar dyszy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak moc myjki, rodzaj i twardość wody, rodzaj powierzchni, którą będziemy myć, oraz odległość od powierzchni, z jakiej będziemy myć.

Moc myjki ciśnieniowej jest ważna, ponieważ od niej zależy, jak silny strumień wody będziemy w stanie uzyskać. Dysze o większej średnicy otworu będą wymagać myjki o większej mocy.

Rodzaj i twardość wody również mają znaczenie, ponieważ twardsza woda może być trudniejsza do spienienia i usuwania zabrudzeń. Jeśli używamy twardej wody, warto zastanowić się nad zakupem dyszy z filtrem, który pomoże usunąć osady z wody.

Rodzaj powierzchni, którą będziemy myć, także ma znaczenie, ponieważ niektóre dysze są lepsze do mycia twardych powierzchni, a inne do miękkich. Na przykład, jeśli będziemy myć samochód, lepsza będzie dysza o węższym strumieniu, która nie uszkodzi lakieru. Jeśli będziemy myć elewację, lepsza będzie dysza o szerszym strumieniu, która szybciej oczyści powierzchnię.

Odległość od powierzchni, z jakiej będziemy myć, także ma znaczenie, ponieważ im dalej jesteśmy od powierzchni, tym szerszy musi być strumień wody, aby dotrzeć do całej powierzchni.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 5 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-24
Wszystko w porządku, bardzo sprawna i szybka dostawa. Polecam
2022-07-21
szybka realizacja, wszystko ok :)
pixel